Budapešť v 4K časozbere

Moje prvé oficiálne cestovateľské video v 4K rozlíšení nahrané malou mirrorless kamerou Sony Alpha A6300 s objektívmi Sony E 50mm f/1.8 OSS a Sigma 19mm f/2,8.


Veľa scén z Budapešti obsahuje časozber (timelapse) zložený z fotografií . Niektoré scény obsahovali len 80 fotiek, iné viac ako 300 s odstupom 3 - 8 sekúnd (dlhšie časy pre večerné zábery). Všetky boli snímané do RAW súborov (6000x4000px), ktoré boli následne upravené, vylepšené a vyvolané v Adobe Lightroom. Až následne boli spojené z JPG v Adobe Premiere, kde bolo 6K rozlíšenie využité na pohyb kamery alebo zoom. Samostatné timelapse videá boli archivované a uložené do WebM formátu vo veľmi vysokej kvalite a zaberajú takmer 4 GB dát. WebM formát vykazoval lepšiu farebnosť a menšiu stratu farebných detailov ako „konkurenčný” HEVC (H.265). V postprocese došlo ku grafickej úprave a pridané boli rôzne farebné efekty a prechody. Zvuk búrky bol domontovaný audio súborom.

Fotografie z Budapešti nájdeš v článkoch: Budapešť, ako si ju ešte nevidel , čiernobiela streetfoto a vo fotogalérii miest .

Youtube vo FullHD rozlíšení dramaticky degraduje kvalitu videa svojou kompresiou. Ak chceš zhliadnuť video na plnú obrazovku v lepšej kvalite, budeš musieť siahnuť po nastavení kvality v 4K!

Budapešť v 4K časozbere

4K Kamera Time-lapse Adobe Premiere Adobe Lightroom
Je to neuveriteľné, ale aj MOWS používa cookies, štatistiku a reklamu.SÚHLASÍM